• Telefon
+48 509 307 130
  • Email
dream.water@wp.pl
  • Godziny pracy
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00

Systemy uzdatnianie wody
w Radomiu

Woda to fundament życia, a podstawą działania naszej firmy jest dostarczanie najlepszych na rynku technologii i systemów związanych z wodą. DreamWater to firma, która posiada olbrzymie doświadczenie w projektowaniu i instalacji tego typu rozwiązań. Zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm i inwestycji publicznych oraz dla sektora przemysłowego. Specjalizujemy się również w technologii basenowej i fontannowej.

Działamy od 2012 roku

Dzisiaj nasze doświadczenie pozwala nam montować nawet najtrudniejsze systemy.

Więcej 600 zamontowanych filtrów

Na nszym koncie wiecej 400 zrealizowanych instalacji i 100 obsługujemy stale.

Zespół profesjonalistów

Nasi specjaliści regularnie przechodzą recertyfikację, ich doświadczenie sięga nawet 15 lat.

Zastosowanie

PRANIE

Bez użycia dużych ilości proszków i innych chemikaliów Twoje ulubione ubrania będą czyste, pachnące, miłe w dotyku i w niezmiennie intensywnych kolorach!

KUCHNIA

Dzięki miękkiej wodzie Twoje naczynia będą błyszczące i bez zacieków. Koniec z ich wycieraniem! Teraz zadbasz o skórę Twoich rąk - mniej detergentów i miękka woda to dla niej prawdziwe ukojenie.

ŁAZIENKA

Po kąpieli w miękkiej wodzie poczujesz się odświeżony i zrelaksowany jak nigdy dotąd. Zdrowa, gładka skóra oraz miękkie i błyszczące włosy to niewątpliwe plusy miękkiej wody.

SPRZĄTANIE

Dzięki miękkiej wodzie szybko zapomnisz, jak wyglądają osady i nacieki na bateriach, kabinie prysznicowej i innych sprzętach w Twojej łazience. Teraz sprzątanie będzie znacznie krótsze i przyjemniejsze.

AGD / URZĄDZENIA GRZEWCZE

Redukujesz koszty ogrzewania nawet o 20% Zapewniasz ochronę oraz przedłużasz żywotność urządzeń grzewczych i AGD

Zamów bezpłatną konsultację naszego specjalisty

  • Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Tylko oddzwonimy.

Odżelazianie i odmanganianie

Woda, z której korzystamy na co dzień, powinna być dla naszego organizmu źródłem zdrowia. Dlatego tak ważne jest dbanie o jej optymalny skład i czystość. Świadome uzdatnianie wody i kontrolowanie obecnych w niej związków chemicznych to w dzisiejszych czasach standard, o którym wszyscy powinniśmy pamiętać.

Występujące w wodach podziemnych żelazo i mangan w dużym stopniu pogarsza parametry użytkowe wody. W przypadku ich nadmiernego występowania zmienia się zarówno smak, jak i zapach wody. Charakterystyczny jest także żółty osad, który można zauważyć na białej armaturze czy w urządzeniach sanitarnych. Ten sam osad niekorzystnie wpływa również na stan rurociągów, którymi transportowana jest woda. 

Odżelazianie lub odmanganianie wody przeprowadza się za pomocą specjalnych urządzeń i filtrów, które automatycznie wykonują szereg reakcji. Profesjonalny odżelaziacz zarówno filtruje wodę, napowietrza ją, jak i doprowadza ją do odpowiedniego pH. Proponowane przez nas systemy na bieżąco kontrolują stan wody i dostosowują do niego odpowiednie procedury. 

Oferujemy urządzenia i systemy dostosowane do użytku domowego, jak również rozwiązania, które dedykowane są dla przemysłu oraz budynków komunalnych. Przed rozpoczęciem współpracy możemy dokonać odpowiednich pomiarów i zaproponować rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w danym przypadku.

Odmanganianie wody odbywa się za pomocą tlenku manganu i wymaga napowietrzenia wody w celu wytrącenia powstałych wodorotlenków. Po napowietrzaniu wody dwuwodorotlenki wytrącają się w posatci tlenku manganu, który osadza się później na złożu. W niektórych przypadkach wymagane jest również alkalizowanie wody za pomocą wodorotlenków wapnia. W naszej ofercie mamy szereg sprawdzonych urządzeń i rozwiązań, które sprawnie przeprowadzą ten proces.

Nasze instalacje odpowiadają za uzdatnienie milionów litrów wody. Oferowane przez nas urządzenia zapewniają niezawodne funkcjonowanie i gwarantują zamierzone efekty. Nasza firma oferuje również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instalowanych przez nas systemów.

Zmiękczanie wody

Twarda woda to duży problem dla wielu gospodarstw domowych. Warstwa kamienia osadzająca się na urządzeniach AGD często może spowodować ich krótszą żywotność. Twarda woda ma również czasami nieprzyjemny posmak. To wszystko spowodowane jest zawartymi w wodzie, wysokimi stężeniami soli wapnia i magnezu. 

Odpowiednia jakość dostarczanej wody jest równie ważna w zastosowaniach przemysłowych. Zbyt duża twardość wody może spowodować osadzanie się kamienia kotłowego, co po dłuższym czasie nieodzownie spowoduje zmniejszenie wydajności stosownych urządzeń. Uzdatnianie wody jest więc procesem, który nie tylko wpływa na jakość spożywczą i nasze zdrowie, ale równie istotna jest ze względu na czynniki eksploatacyjne.

Rozwiązania oferowane przez naszą firmę to zmiękczacze wody wiodących światowych marek. Naszym klientom proponujemy kompleksową usługę obejmującą doradztwo i pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia, a następnie zainstalowanie go i podpięcie do sieci. Bardzo istotne jest dobranie odpowiednich parametrów, tak aby nie pozbawiać wody życiodajnych pierwiastków. Naszym celem jest zoptymalizowanie stopnia miękkości wody, tak aby była ona idealnie dostosowana do naszych potrzeb.

Stosowane przez nas uzdatniacze wody są bardzo wydajne i ekonomiczne. Są praktycznie bezobsługowe i charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji. W większości naszych modeli zainstalowany jest automatyczny sterownik, który na bieżąco dostosowuje się do zmieniających się parametrów wody.

Z naszych doświadczeń wynika, że instalacja zmiękczacza wody to tak naprawdę nie zakup, a inwestycja. Inwestycja w nasze zdrowie. Inwestycja w dłuższą żywotność urządzeń w naszym domu lub naszej firmie.

Filtracja mechaniczna

Filtry mechaniczne to strażnicy przed „nieproszonymi gośćmi” w naszych instalacjach wodnych. Są stosowane wszędzie oprócz stacji odżelaziania i odmanganiania. Najczęściej instalowane są bezpośrednio na rurach wodociągowych i stanowią pierwszy, podstawowy etap filtracji wody dostarczanej do budynku czy też np. stacji uzdatniania wody. W zależności od zastosowanej technologii mogą one stanowić skuteczne zabezpieczenie przed drobinkami rdzy, żelaza, piasku czy innych szkodliwych zawiesin przenoszonych w systemach wodociągowych.

Oferowane przez nas systemy filtracji mechanicznej doskonale sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, punktach gastronomicznych oraz w innych gałęziach przemysłu. Są one uzupełnieniem dla innych metod filtracji. W zależności od zastosowanych wkładów filtracyjnych można wpływać na osiągane efekty. Bez wątpienia odpowiednio dobrane filtry mechaniczne dają gwarancję większej żywotności domowych urządzeń, do których dostarczana jest woda.

Firma DreamWater ma w swojej ofercie szereg rozwiązań dostosowanych do konkretnych potrzeb naszych klientów. Pomagamy w doborze najlepszych systemów i zapewniamy ich profesjonalny montaż i serwis. Zastosowanie naszych filtrów pomaga w zachowaniu bezawaryjnego funkcjonowania całej instalacji wodnej i stanowi barierę ochroną przed uszkodzeniem zaawansowanych technologicznie urządzeń wymagających dobrej jakości dostarczanej wody.

Filtracja węglem

Filtracja z wykorzystaniem węgla aktywnego wykorzystywana jest głównie do poprawy jakości wody do picia. Aktywny węgiel blokuje m.in znajdujące się w wodzie związki organiczne, substancje chloropochodne, metale ciężkie i barwniki. Filtry węglowe wykorzystuje się również jako uzdatniacze wody w instalacjach przemysłowych.

 

W zastosowaniach domowych przefiltrowana w ten sposób woda ma lepszy smak, zapach oraz własności organoleptyczne. Węgiel zatrzymuje również chlor i jego pochodne dzięki czemu smak wody jest bardziej naturalny. 

W naszej ofercie znajdują się filtry węglowe zarówno do zastosowań domowych, jak i rozwiązania dla obiektów przemysłowych. W każdym z tych przypadków nasi eksperci pomogą w wyborze właściwego urządzenia i zapewnią jego profesjonalny montaż.

Demineralizacja

Woda w zastosowaniach przemysłowych powinna spełniać restrykcyjne normy. Zarówno jeżeli chodzi o jej skład chemiczny, jak i jej czystość. Jednym z najważniejszych procesów, który ma to zapewnić, jest jej demineralizacja. W tym celu można zastosować szereg metod i technologii, które dostępne są w ofercie naszej firmy.

 

Jedną z tych metod jest powszechnie znana odwrócona osmoza, która odbywa się poprzez wymuszoną dyfuzję rozpuszczalnika przez błonę półprzepuszczalną. Dostarczana do filtra woda przenika przez membranę, która zatrzymuje zawarte w wodzie kationy i aniony soli. Proces odwróconej osmozy zachodzi dzięki różnicy stężeń po obu stronach membrany. Tego typu metodę stosuje się zarówno w rozwiązaniach domowych, jak i na dużą skalę, w rozwiązaniach przemysłowych.

 

Kolejną metodą demineralizacji wody jest tzw. elektrodejonizacja, która odbywa się w sorbentach jonowymiennych. To jedyna metoda, która umożliwia usunięcie z wody wszystkich rozpuszczonych w niej substancji. 

 

Nasza firma ma w swojej ofercie szereg urządzeń służących demineralizacji. Nasze demineralizatory stosowane są w przemyśle spożywczym, kosmetycznym czy farmaceutycznym. Niezależnie od zastosowań czy branży możemy zaprojektować dla naszych klientów efektywne i oszczędne w eksploatacji systemy. Posiadamy doświadczenie zdobyte podczas wielu tego typu realizacji dla największych i najbardziej prestiżowych inwestycji.

Dezynfekcja wody

Woda jest dla człowieka bezcennym darem od Natury. Jest niezbędna do życia. Może być również niebezpieczna i stanowić dla nas, ludzi poważne zagrożenie. Jeżeli woda użytkowa jest skażona, mogą występować w niej szkodliwe dla naszego zdrowia chorobotwórcze drobnoustroje. Niezauważalne gołym okiem, jednak niezwykle niebezpieczne mogą być dla nas bakterie, wirusy, a także środki chemiczne czy różnego rodzaju grzyby lub pasożyty.

Skażone mogą być wody powierzchniowe, jak również żyły wodne na niższych głębokościach. Częstą przyczyną takich sytuacji są nieszczelne instalacje kanalizacyjne lub uszkodzone szamba. Innym rodzajem skażenia może być zanieczyszczenie akwenów wodnych (np. basenów), spowodowane wystąpieniem patogenów. Tym i innym zagrożeniom można jednak zapobiec lub je zlikwidować poprzez zastosowanie różnorodnych, odpowiednio dobranych metod dezynfekcji wody.

 

Pierwszym etapem takiego procesu jest dokładne sprawdzenie stanu wody w celu dobrania odpowiedniej technologii. Jeżeli badania potwierdzą obecność np. drobnoustrojów, jeżeli ich normy są przekroczone – wtedy należy wprowadzić odpowiednie środki działania. Nasi eksperci doradzą, która z metod sprawdzi się najlepiej w danym przypadku.

W naszych rozwiązaniach stosujemy m.in chlorowanie, ozonowanie, wykorzystanie promieniowania UV, jak również inne specjalistyczne technologie filtracyjne, które skutecznie wyeliminują zaistniały problem. 

Budowa basenów i fontanny w Radomiu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Baseny wewnętrzne

Donec sollicitudin molestie malesuada. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit. Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit.

Baseny zewnętrzne

Donec sollicitudin molestie malesuada. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit. Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit.

Fontanny

Donec sollicitudin molestie malesuada. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit. Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit.

Zamów bezpłatną konsultację naszego specjalisty

  • Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Tylko oddzwonimy.

Baseny

Każdego dnia nasze realizacje dają radość i zdrowie tysiącom miłośników pluskania się w wodzie oraz rekreacyjnego i wyczynowego pływania. Realizujemy zarówno małe, jak i spektakularne projekty. Od przydomowych basenów, przez hotele i baseny miejskie, po największe w Polsce pływalnie i parki wodne. 

Jesteśmy pomocni we wstępnym etapie, gdy potrzebne jest fachowe doradztwo oraz pomoc projektowa. Służymy również naszymi usługami wykonawczymi, gdy projekt wejdzie w fazę realizacji. Nasze doświadczenie i zdobyte kontakty pozwalają nam objąć nadzór wykonawczy i wziąć odpowiedzialność za wzorowe wykonanie całości inwestycji. 

W ramach naszej specjalizacji oferujemy szeroki zakres technologii związanych z filtrami i pompami basenowymi oraz urządzeniami do utrzymywania odpowiednich parametrów oraz czystości wody basenowej. W zależności od wymagań Klienta, poziomu skomplikowania projektu oraz przewidywanego budżetu możemy zaproponować odpowiedni zestaw urządzeń i wyposażenia basenu. 

Wszystkie oferowane przez nas rozwiązania spełniają obowiązujące standardy i atesty. Nasi specjaliści służą również doradztwem i pomocą w uzyskaniu niezbędnych zezwoleń sanitarnych. Oprócz usług projektowych i wykonawczych oferujemy również serwis urządzeń oraz obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.  

Fontanny

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i realizacji różnorodnych systemów fontann. Zarówno klasycznych, ozdobnych, jak również fontann basenowych dla potrzeb parków wodnych. W zakres naszych usług wchodzi zarówno opracowanie dokumentacji projektowej, jak i realizacja zamówionej fontanny.

Wszystkie nasze podzespoły to starannie dobrane i przetestowane urządzenia, które gwarantują najwyższą jakość. Nasi projektanci zajmą się dobraniem odpowiednich podzespołów: pomp, sterowników, dysz, oświetlenia, filtrów i wszelkiego rodzaju innych urządzeń niezbędnych do sprawnego i bezawaryjnego funkcjonowania fontanny. 

Jesteśmy w stanie zaprojektować i zrealizować praktycznie każdy projekt bez względu skalę i stopień zaawansowania technologicznego. Nasze doświadczenie zbieraliśmy, realizując zlecenia dla największych i najbardziej wymagających klientów.

Orientacyjny koszt urządzeń do domu

Kreator ten pomoże uzyskać orientacyjną wartość systemu uzdatniania wody dla domu jednorodzinnego. Precyzyjną wycenę uzyskasz kontaktując się z nami telefonicznie bądź mailowo.

Wodę pobieram z:

Główna wada mojej wody to:

Smak i zapach

Smak i zapach usuwamy filtrując wodę przez węgiel aktywny. Filtry montowane są zazwyczaj pod zlewem w kuchni na wodzie zimnej lub bezpośrednio za wodomierzem.

Cana :

Filtr montowany pod kranem 50 – 100 zł
Filtr automatyczny na całą wodę w domu 1300 – 2500 zł
Filtr odwróconej osmozy 400 – 2000 zł

Szybki kontakt